Dzisiaj jest: 22.09.20.

23.03.2006 - Challenge VITTI 2006-22.03.06
Challenge VITTI 2006-22.03.06

Challenge VITTI 2006

W dniu 22 marca odbył się we Wrocławiu XV Międzynarodowy Turniej Challenge VITTI w szabli dziewcząt i chłopców. Wyniki tego turnieju w połączeniu z wcześniej zdobytymi punktami będą miały decydujący wpływ na kwalifikację klubów i zawodników do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2006. Nie dziwi więc fakt, że w zawodach wzięło udział aż 203 zawodników z Polski, Rosji, Włoch, Łotwy, Ukrainy i Czech.

W kategorii wiekowej 14-15 lat startowało 49 dziewcząt i 68 chłopców. W szabli dziewcząt walczyło 14 naszych zawodniczek. Brązowy medal udało się wywalczyć Natalii Katarzyńskiej. Na 12 miejscu uplasowała się Patrycja Gorzelińska, a na miejscu 14 znalazła się Luiza Mimier. W szabli chłopców walczyło 19 naszych zawodników. Tutaj zdobyliśmy aż dwa brązowe medale. Wyczyn ten udał się Robertowi Buciakowi i Hubertowi Marciniakowi. Miejsce 8 zajął Dawid Chrzępieć, 14 Tomasz Janiak, 17 Rafał Walicki, 18 Dawid Bartolik, 20 Mateusz Walicki.

W kategorii wiekowej 12-13 lat startowało 27 dziewcząt i 41 chłopów. W szabli dziewcząt 11 miejsce zajęła Klaudia Grzelak, 24 Agata Łasiczek, na ostatnim 27 miejscu uplasowała się Maja Szczerbakowska. W szabli chłopców brązowy medal zdobył Filip Jastrzębski. Miejsca 23 i 24 zajęli: Marcin Osuch i Jarosław Zapaśnik.

Napisał: tomek