Dzisiaj jest: 22.10.19.

07.05.2006 - Puchar Polski Juniorów - Katowice
Srebro i brąz dla dwóch Marciniaków: Marcina i Huberta

W sobotę 6 maja konińscy szermierze brali udział w XIII Międzynarodowym Turnieju Szermierczym o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży Katowice – I Pucharze Polski Juniorów. Oprócz Polaków o medale walczyli też zawodnicy z Czech i Ukrainy.

W szabli dziewcząt KKSz wystawił 17 zawodniczek. Niestety żadnej z nich nie udało się stanąć na podium. Złoty medal wywalczyła Matylda Ostojska (Dragon Łódź), srebro – Beata Babińska (UKS 13 Białystok), a dwa brązowe medale zdobyły: Katarzyna Kędziora (AZS-AWF Poznań) i Marta Puda (MOSiR Sosnowiec). Najwyżej z koninianek uplasowała się Natalia Katarzyńska – 12 miejsce. Miejsce 25 zajęła Ita Szymańska, 26 – Edyta Owczarzak, 29 – Natalia Budna, 30 – Aleksandra Golimowska. W szabli dziewcząt walczyło ogółem 59 zawodniczek.

Niepowodzenia dziewcząt zniwelowali chłopcy, którzy z zawodów przywieźli srebrny i brązowy medal. Walkę o złoto wygrał Maciej Regulewski (MOSiR Sosnowiec), który w finale pokonał naszego zawodnika - Marcina Marciniaka (15/10). Brązowy medal zdobył Hubert Marciniak, który w półfinale walczył z klubowym kolegą Marcinem Marciniakiem. Marcin pokonał Huberta liczbą trafień 15/12. Drugi brązowy medal przypadł Jakubowi Kosińskiegmu (Jagiellonia Białystok). Kolejne miejsca zajęli: Bartosz Jastrzębski – 10, Wojciech Pychyński – 13, Rafał Walicki – 19, Bartosz Sikorski – 22, Kacper Jaskólski – 25, Tomasz Janiak – 26, Michał Roszak – 30, Dawid Bartolik – 32. W szabli chłopców walczyło 88 zawodników, w tym 25 z KKSz.