Dzisiaj jest: 18.10.19.

15.05.2006 - Szabla Wołodyjowskiego w rękach Hiszpana
Szabla Wołodyjowskiego w rękach Hiszpana

W Warszawie w dniach 13-14 maja bieżącego roku odbył się 52 Turniej Pucharu Świata – Szabla Wołodyjowskiego. Wśród 92 zawodników z różnych stron świata (m.in. z Hiszpanii, Węgier, Korei, Rumuni, Niemiec, Francji, Ukrainy, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Japonii, Meksyku, USA) było aż 25 szablistów z Polski.

Z Polaków najlepiej spisał się Marcin Koniusz (AZS AWF Katowice), który uplasował się na drugim miejscu. Marcin dokładnie jednym trafieniem przegrał walkę o Szablę Wołodyjowskiego. Ostatecznie trofeum trafiło w ręce Hiszpana – Marti Jaime. Trzecie miejsce zajęli: Nemcsik Zsolt (Węgry) i Oh Eun Seok (Korea). W turnieju tym walczyło też 5 naszych zawodników, którzy w końcowej klasyfikacji zajęli następujące miejsca: Mateusz Górski – 22, Patryk Pałasz – 33, Damian Skubiszewski – 39, Jakub Broniarczyk – 43 i Michał Gal – 79.

Napisał: tomek