Dzisiaj jest: 20.07.19. 




26.01.2009 - II PPS - 24.01.2009 - Łódź
II Puchar Polski Seniorów w szabli kobiet i mężczyzn
24.01.2009 r., Łódź


SZABLA KOBIET

1. Bogna Jóźwiak
2. Katarzyna Kędziora (obie O.Ś. AZS Poznań)
3. Marta Wątor (TMS Sosnowiec)
3. Agnieszka Zdrojewska (O.Ś. AZS Poznań)
5. Irena Więckowska (AZS AWF Warszawa)
6. Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok)
7. Karolina Budna (KKSz Konin)
8. Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa)

Druga nasza zawodniczka – Katarzyna Kędziora – wywalczyła 16 lokatę.

W zawodach startowało 28 zawodniczek.

Ćwierćfinały:
Bogna Jóźwiak - Anna Ciwoniuk 15/9
Agnieszka Zdrojewska - Martyna Wątora 15/14
Marta Wątor - Karolina Budna 15/10
Katarzyna Kędziora - Irena Więckowska 15/10

Półfinały:
Bogna Jóźwiak - Agnieszka Zdrojewska 15/9
Katarzyna Kędziora - Marta Wątor 15/11

Finał:
Bogna Jóźwiak - Katarzyna Kędziora 15/11


SZABLA MĘŻCZYZN

1. Mateusz Górski (KKSz Konin)
2. Marcin Koniusz (AZS AWF Katowice)
3. Jakub Broniarczyk
3. Patryk Pałasz
5. Łukasz Gal (wszyscy KKSz Konin)

6. Jakub Ceranowicz (AZS AWF Katowice)
7. Damian Skubiszewski
8. Grzegorz Dominik (obaj TMS Sosnowiec)
--------------------------------------------------------
miejsca pozostałych zawodników KKSz Konin

12. Michał Gal
14. Albert Stanisławski
23. Adrian Stanisławski
32. Bartosz Jastrzębski

W zawodach startowało 38 zawodników.

Ćwierćfinały:
Jakub Broniarczyk - Jakub Ceranowicz 15/10
Mateusz Górski - Damian Skubiszewski 15/7
Patryk Pałasz - Grzegorz Dominik 15/14
Marcin Koniusz - Łukasz Gal 15/7

Półfinały:
Mateusz Górski - Jakub Broniarczyk 15/8
Marcina Koniusz - Patryk Pałasz 15/6

Finał:
Mateusz Górski - Marcin Koniusz 15/12



Komentarz trenera Tadeusza Piguły

Szabla mężczyzn

1 miejsce – Matusz Górski
w grupie 5 zwycięstw, 1 porażka, rozstawiony z nr 4
o 16 wygrał z Kacprem Jaskólskim (O.Ś. AZS Poznań) 15/10
o 8 wygrał z Janem Karkoszem (AZS AWF Katowice) 15/10
w ćwierćfinale pokonał Damiana Skubiszewskiego (TMS Sosnowiec) 15/7
w półfinale pokonał klubowego kolegę Jakuba Broniarczyka 15/8
w finale zwyciężył Marcina Koniusza (AZS AWF Katowice) 15/12

3 miejsce – Jakub Broniarczyk
w grupie komplet zwycięstw (6), rozstawiony z nr 1
o 16 zwolniony
o 8 wygrał z Michałem Kosmanem (AZS AWF Warszawa) 15/13
w ćwierćfinale wygrał bardzo trudny pojedynek z Jakubem Ceranowiczem (AZS AWF Katowice) 15/10
w półfinale uległ koledze klubowemu Mateuszowi Górskiemu 8/15

3 miejsce – Patryk Pałasz
w grupie 5 zwycięstw, 1 porażka, rozstawiony z nr 6
o 16 wygrał z Pawłem Węglińskim (AZS AWF Warszawa) 15/10
o 8 wygrał z Michałem Galem – kolegą klubowym – 15/10
w ćwierćfinale wygrał z Dominikiem Grzegorzem (TMS Sosnowiec) 15/14
w półfinale uległ Marcinowi Koniuszowi (AZS AWF Katowice) 6/15

5 miejsce – Łukasz Gal
w grupie 5 zwycięstw, 1 porażka, rozstawiony z nr 7
o 16 wygrał z Michałem Tomasiakiem (UKS Victor Warszawa) 15/1
o 8 wygrał z Sebastianem Więchiem (AZS AWF Warszawa) 15/1
w ćwierćfinale uległ Marcinowi Koniuszowi (AZS AWF Katowice) 7/15


Szabla kobiet

W finale walczyła Karolina Budna, ostatecznie zajęła 7 miejsce
w grupie 4 zwycięstwa, 2 porażki, rozstawiona z nr 14
o 16 wygrała z Katarzyną Szczypińską (TMS Sosnowiec) 15/11
o 8 wygrała z Matyldą Ostojską (Dragon Łódź) 15/14, co było miłą niespodzianką
w ćwierćfinale uległa Marcie Wątor (TMS Sosnowiec) 10/15


W turnieju udział wzięli wszyscy najlepsi zawodnicy i zawodniczki z Polski.



Napisał: KJ.

Informacja
Musisz się zarejestrować, aby móc komentować.






© KKSz Konin

Admin WebArt Design