Dzisiaj jest: 17.09.19.

02.10.2006 - Puchar Polski Młodzieżowców
30.09.2006 – Warszawa - Puchar Polski Młodzieżowców

W dniu 30 września bieżącego roku konińscy szermierze brali udział w Pucharze Polski do lat 20, który został zorganizowany w Warszawie.

W szabli kobiet walczyło łącznie 46 zawodniczek. Pierwsze miejsce zajęła Matylda Ostojska (Dragon Łódź), która dokładnie jednym trafieniem pokonała zawodniczkę z AZS AWF Warszawa – Małgorzatę Kozaczuk. Na trzecim miejscu uplasowały się: Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok) oraz nasza klubowa koleżanka – Agata Grodzka. W finałowej ósemce znalazła się jeszcze jedna konińska szablistka – Justyna Mirkiewicz (6 miejsce).

W szabli mężczyzn najlepszy okazał się Daniel Olejnik (AZS AWF Warszawa). Drugie miejsce na podium zajął koniński zawodnik – Adrian Stanisławski. Podobnie jak w szabli kobiet, Adrian przegrał walkę o pierwsze miejsce zaledwie jednym trafieniem. Trzecie miejsce zajęli: Łukasz Gal i Albert Stanisławski (obaj KKSZ Konin). Z naszych zawodników do pierwszej ósemki zakwalifikowali się także: Michał Gal i Damian Skubiszewski (kolejno 7 i 8 miejsce). W szabli mężczyzn walczyło ogółem 62 szablistów. Oprócz Polaków do boju stanęli też Białorusini.

Napisał: tomek