Dzisiaj jest: 21.02.20. 
10.11.2006 - Mistrzostwa Europy
Brązowy medal drużynowo w szabli mężczyzn na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Szermierce – 03-09.11. 2006

Na początku listopada w Poznaniu rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Szermierce. Koniński Klub Szermierczy do zawodów wystawił jedną zawodniczkę – Karolinę Budną oraz trzech zawodników – bliźniaków Adriana i Alberta Stanisławskich oraz Łukasza Gala.

O tytuł Mistrzyni Europy walczyło 39 zawodniczek z Francji, Węgier, Rosji, Ukrainy, Niemiec, Włoch, Rumunii, Azerbejdżanu, Wielkiej Brytanii, Mołdawii, Czech i Polski. Mistrzynią Europy została Francuska – Flora Palu. Drugie miejsce zajęła Reka Benko (Wegry), która przegrała walkę finałową 6/15. Na trzecim miejscu uplasowały się: Ekaterina Diatchenko (Rosja) i Olga Kharlan (Ukraina). Z Polek najlepiej wypadła Matylda Ostojska (Dragon Łódź), która zajęła 11 miejsce. Nasza zawodniczka Karolina Budna w ogólnej klasyfikacji zajęła lokatę z numerem 13. Pozostałe dwie Polki – Agnieszka Zdrojewska (O.Ś. AZS Poznań) i Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok) zajęły kolejno 16 i 34 pozycję.

W turnieju indywidualnym mężczyzn walczyło łącznie 55 zawodników z tych samych państw co kobiety, za wyjątkiem Azerbejdżanu, plus dodatkowo z Belgii, Irlandii, Białorusi, Grecji, Turcji, Łotwy, i Armenii. Tytuł Mistrza Europy wywalczył sobie Aron Szilagyi (Węgry). Na drugiej pozycji znalazł się Tiberiu Dolniceanu (Rumunia). Rumun w finałowym meczu uległ Węgrowi 12/15. Trzecie miejsce na podium zajęli: Max Hartung (Niemcy) oraz Alberto Pellegrini (Włochy). Nasz zawodnik Adrian Stanisławski wszedł do najlepszej „8”. W ćwierćfinale walczył z Aronem Szylagyi, jak się później okazało Mistrzem Europy, i przegrał dwoma trafieniami (13/15). Tym samym Adrian zajął ostatecznie 5 miejsce. Albert Stanisławski uplasował się na 10 pozycji. Nasz trzeci zawodnik Łukasz Gal odskoczył trochę od swoich klubowych kolegów i zajął 26 miejsce. W szabli mężczyzn walczył jeszcze jeden Polak - Daniel Olejnik. Zawodnik klubu AZS AWF Warszawa uplasował się na dalekim 46 miejscu.

Po turnieju indywidualnym przyszedł czas na rozgrywki drużynowe., które rozpoczęły panie. Polki rozegrały trzy mecze. Najpierw walczyły z Włoszkami i uległy im 34/45. Następnie pokonały ekipę Wielkiej Brytanii ilością trafień 45/20. Było to jedyne zwycięstwo, ponieważ trzeci swój mecz z Rumunkami znowu przegrały 38/45. Ostatecznie nasza drużyna zajęła 6 lokatę (na 9 startujących w turnieju). Drużynowo Mistrzyniami Europy zostały Ukrainki. Tuż za nimi uplasowała się ekipa Rosji. Trzecie miejsce na podium zajęły Włoszki. Kolejne miejsca zdobyły: 4 – Niemcy, 5 – Rumunia, 7 – Węgry, 8 – Wielka Brytania, 9 – Azerbejdżan.

Bardzo mile zaskoczyła nas męska ekipa w składzie: Adrian Stanisławski, Albert Stanisławski, Łukasz Gal i Daniel Olejnik. Nasi mężczyźni na Mistrzostwach Europy zdobyli brązowy medal (gratulacje!!!). Polska drużyna w ćwierćfinale zmierzyła się z Niemcami i wygrała z nimi zaledwie trzema punktami (45/42). W półfinale naszym przeciwnikiem była Ukraina, która zwyciężyła tylko pięcioma trafieniami (45/40). O trzecie miejsce na podium przyszło Polakom walczyć z Niemcami, którzy definitywnie polegli na polu bitwy 34/45. Mistrzami Europy została Ukraina, srebrny medal zdobyła Francja. Na kolejnych miejscach uplasowały się następujące państwa: 4 – Włochy, 5 – Węgry, 6 – Niemcy, 7 – Rumunia, 8 – Rosja, 9 – Białoruś, 10 – Wielka Brytania, 11 – Czechy.


Napisał: tomek

Informacja
Musisz się zarejestrować, aby móc komentować.


© KKSz Konin

Admin WebArt Design