Dzisiaj jest: 23.07.19.

21.11.2006 -
Jakub Kacprzak pierwszy w III Pucharze Polski Juniorów w Łodzi

W sobotę 18 listopada rozegrano w Łodzi III Puchar Polski Juniorów. W szabli dziewcząt wystartowały 52 zawodniczki, w tym 11 z Konińskiego Klubu Szermierczego. W szabli chłopców natomiast wzięło udział aż 75 zawodników, w tym 18 konińskich szablistów.

W turnieju dziewcząt zwyciężyła Matylda Ostojska (Dragon Łódź). Tuż za nią uplasowała się Marta Puda (MOSiR Sosnowiec). Trzecie miejsce na podium zajęły: Luiza Hornik (Kolejarz 24 Katowice) oraz Katarzyna Kędziora (AZS AWF Poznań). Z naszych zawodniczek najlepsza okazała się Natalia Katarzyńska, która w ogólnej klasyfikacji była 17-sta. W pierwszej „32” znalazły się także: Aleksandra Golimowska – 18, Marika Rzepka – 19, Natalia Budna – 23, Luiza Mimier – 25, Martyna Malińska – 27, Weronika Maciejewska – 29 oraz Edyta Owczarzak – 31.

Ogromną niespodziankę sprawił nam Jakub Kacprzak (KKSz Konin), który zdobył pierwsze miejsce w III Pucharze Polski Juniorów (brawo Jakub!!!). Drugie miejsce na podium należało do Jakuba Kosińskigo (Jagiellonia Białystok). Na trzecim miejscu uplasowali się: Maciej Regulewski (MOSiR Sosnowiec) i Bartosz Szmigielski (Legia Warszawa). Pozostali konińscy szermierze, którzy zakwalifikowali się do „32” to: Kacper Jaskólski – 12, Michał Roszak – 14, Wojciech Pychyński – 15, Marcin Marciniak – 16, Bartosz Jastrzębski – 17, Robert Buciak – 25, Hubert Marciniak – 29, Mateusz Piotrowski – 30.

Napisał: tomek