Dzisiaj jest: 20.07.19.

27.11.2006 -
Młodzieżowy Puchar Świata - Ariccia i Dormagen

W dniu 19.11.2006 w miejscowości Ariccia (Włochy) rozegrano Młodzieżowy Puchar Świata w szabli mężczyzn. Pierwsze miejsce zajął Francuz – Pierre-Luc Wilain. Drugie miejsce należało do Massimiliano Murolo (Włochy). Na trzecim miejscu na podium stanęli: Benoit Lamboley (Francja) i Raskyrie Davidson (USA). Z Polaków najwyżej uplasował się Daniel Olejnik (AZS AWF Warszawa) – 28 miejsce. W turnieju wystartowało też 5 naszych zawodników, którzy zajęli następujące pozycje: Albert Stanisławski – 30, Łukasz Gal – 32, Adrian Stanisławski – 35, Damian Skubiszewski – 85 i Michał Gal – 92.

Tydzień później w Dormagen (Niemcy) rozegrano kolejny Młodzieżowy Puchar Świata. Tym razem walczyły także kobiety. Wśród nich tryumfowała Dagmara Woźniak (USA). Tuż za Dagmarą uplasowała się jej rodaczka – Caroline Vloka. Trzecie miejsce wywalczyły sobie: Alexandra Bujdoso (Niemcy) i Weronika Daniłowa (Rosja). Do pierwszej „8” zakwalifikowały się także dwie Polki: Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa – 5 miejsce) i Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok – 7 miejsce). Nasze dwie zawodniczki: Magdalena Mejer i Karolina Budna zajęły kolejno 27 i 52 lokatę.

W szabli mężczyzn najlepszym szablistą okazał się Aron Szilagyi (Węgry) – aktualny młodzieżowy mistrz Europy. Drugie miejsce zajął: Massimiliano Murolo (Włochy). Trzecie miejsce na podium zajęli: Benedikt Beisheim (Niemcy) i Sergiej Jerszow (Rosja). Z Polaków najwyżej uplasował się nasz zawodnik Albert Stanisławski – 15 miejsce. Oprócz Alberta w Pucharze wystartowało jeszcze 3 konińskich szablistów: Łukasz Gal – 21, Adrian Stanisławski – 49 i Marcin Marciniak – 102.

!!!Nasi dwaj zawodnicy: Michał Gal i Damian Skubiszewski, mimo iż figurują w końcowych wynikach, nie brali udziału w Młodzieżowym Pucharze Świata.

Napisał: tomek