Dzisiaj jest: 19.09.19.

27.11.2006 -
Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wesoła

W dniach 25-26.11.2006 zawodniczki i zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

W szabli dziewcząt do lat 15 zwyciężyła Karolina Walczak (MOSiR Sosnowiec). Drugie miejsce na podium wywalczyła Paulina Kałka (UKS Szczerbiec Kamień Pomorski). Trzecie miejsce zdobyły: nasza zawodniczka Weronika Maciejewska i Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa). W tej kategorii wiekowej walczyło 46 dziewcząt, z czego 14 szablistek z Konina. Do „32” oprócz Weroniki zakwalifikowały się: Natalia Budna – 5, Angelika Trzemielewska – 7, Eliza Walczak – 9, Marika Rzepka – 14, Monika Włodarczyk - 16, Martyna Malińska – 17.

W szabli chłopców do lat 15 tryumfował Mariusz Wróbel (AZS AWF Warszawa). Drugie miejsce zajął Piotr Koniusz (AZS AWF Katowice). Na trzecim miejscu uplasowali się: Jakub Kałek (O.Ś. AZS Poznań) i Jakub Ociński (Dragon Łódź). Wśród 58 chłopców walczyło też 17 konińskich szablistów. W „32” znaleźli się: Mateusz Walicki – 5, Mateusz Wróbel – 9, Daniel Till – 15, Krzysztof Stasiński – 22, Filip Jastrzębski – 24, Aleksander Majcherski – 26, Jarosław Zapaśnik – 28, Mariusz Mańczak – 31 i Mateusz Giszter – 32.

Najlepszą zawodniczką w szabli dziewcząt do lat 13 okazała się Angelika Wątor (MOSiR Sosnowiec). Drugie miejsce zajęła Małgorzata Turek (RMKS Rybnik). Trzecie miejsce wywalczyły sobie: Patrycja Pałczyńska i Katarzyna Tomczuk (obie SKS Konstancin). W tej kategorii wiekowej walczyło 28 zawodniczek, w tym 5 z KKSz: Monika Gieryn – 11, Natalia Nowińska – 14, Daria Kamińska – 16, Magdalena Mazur – 24 i Paulina Jasińska – 26.

W szabli chłopców w tej samej kategorii wiekowej niepokonany okazał się Marcin Wystel (Kolejarz 24 Katowice). Tuż za nim uplasował się Mikołaj Grzegorek (Victor Warszawa). Trzecie miejsce zajęli: Julian Doniecki (Dragon Łódź) i nasz zawodnik Sebastian Matuszak. Oprócz Sebastiana w turnieju wystartowało jeszcze 5 innych konińskich zawodników, którzy zajęli następujące pozycje: Adam Janasik – 5, Jakub Świątkowski – 9, Adrian Kubaczyk – 18, Mateusz Janiak – 20, Jan Kubaszewski – 21.

Turniej ten zaliczany jest do listy klasyfikacyjnej w szabli dziewcząt i chłopców do lat 13 nowego sezonu 2006/2007.

Napisał: tomek