Dzisiaj jest: 18.09.19.

08.01.2007 -
Młodzieżowy Puchar Świata – Budapeszt – 06-07.01.2007

Rok 2007 zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego zaczęli od startu w Młodzieżowym Pucharze Świata, który odbył się w Budapeszcie w pierwszy weekend stycznia.

W szabli kobiet wystartowało łącznie 127 zawodniczek. Niezwyciężona okazała się Rebecca Ward (USA). Drugie miejsce wywalczyła Reka Peto (Węgry), która w walce o pierwsze miejsce uległa Amerykance 7/15. Na trzecim miejscu uplasowały się: Julia Gawriłowa (Rosja) i Nina Kozłowa (Ukraina). Z Polek najlepiej spisała się Izabela Sajewicz (AZS AWF Warszawa), która w pucharze zajęła 19 lokatę. W zawodach wystartowały też cztery nasze zawodniczki. Zajęły one następujące pozycje: 23 – Karolina Budna, 77 – Magdalena Mejer, 79 – Agata Grodzka i 90 – Justyna Mirkiewicz.

W szabli mężczyzn o pierwsze miejsce na podium walczyło 135 zawodników, w tym 5 z KKSz Konin. Najlepszym szablistą w turnieju był Nikita Proskura (Rosja). Tuż za nim uplasował się Benoit Lamboley (Francja). Rosjanin pokonał w finale Francuza ilością trafień 15/10. Trzecie miejsce zajęli: Matwiej Matuszkin (Rosja) i Alexander O’Connell (Wielka Brytania). Z polskiej reprezentacji najskuteczniej walczył nasz zawodnik – Łukasz Gal, który został sklasyfikowany na 13 pozycji. Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: Damian Skubiszewski – 29, Adrian Stanisławski – 30, Albert Stanisławski – 47 i Michał Gal – 102.

Napisał: tomek