Dzisiaj jest: 15.09.19.

15.01.2007 -
Adrian Stanisławski ósmy w Młodzieżowym Pucharze Świata w Göppingen

W dniach 13-14 stycznia 2007 w Göppingen rozegrano Młodzieżowy Puchar Świata w szabli kobiet i mężczyzn.

W turnieju znakomicie spisali się polscy szabliści, a szczególnie Adrian Stanisławski. Nasz zawodnik zajął VIII miejsce i tym samym był najlepszy z Polaków. Brat Adriana – Albert Stanisławski – zajął lokatę z nr 15, Łukasz Gal – 18, Damian Skubiszewski – 39 i Michał Gal – 45. Na podium stanęli następujący zawodnicy: I miejsce – Aron Szilagyi (Węgry), II miejsce – Alexander O’Connel (Wielka Brytania), III miejsce – Max Hartung (Niemcy) i Benoit Lamboley (Francja). W szabli mężczyzn startowało 112 zawodników.

W szabli kobiet, gdzie walczyły 93 zawodniczki, zwyciężyła Irene Vecchi (Włochy). Tuż za nią uplasowała się Ukrainka – Galina Pundyk. Miejsce III w turnieju zajęły: Cecilia Berder (Francja) i Bianca Pascu (Rumunia). Nasze rodaczki także mogą być dumne ze swojego występu w Göppingen. Najlepszą z Polek okazała się Lidia Sołtys (MOSiR Sosnowiec), która została sklasyfikowana na miejscu 10. Zawodniczki KKSz Konin zajęły następujące pozycje: 26 – Karolina Budna, 31 – Agata Grodzka i 49 – Magdalena Mejer.