Dzisiaj jest: 18.09.19.

15.01.2007 -
Puchar Świata na Wyspie Kish

W drugi weekend stycznia na Wyspie Kish (Iran) rozegrano Puchar Świata Grand Prix w szabli mężczyzn. Turniej zwyciężył Aleksander Bujkiewicz (Białoruś). Na II miejscu uplasował się Władymir Łukaszenko (Ukraina). Miejsce III na podium wywalczył sobie nasz rodak – Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice) oraz Węgier – Zsolt Nemcsik. Zawodnik KKSz – Mateusz Górski – zajął lokatę z nr 35. W pucharze startowało 85 zawodników.
Po rozgrywkach indywidualnych przyszedł czas na turniej drużynowy, w którym Polacy nie wypadli dobrze. Nasza drużyna w składzie: Grzegorz Dominik (MOSiR Sosnowiec), Mateusz Górski (KKSZ Konin), Marcin Koniusz i Adam Skroszki (obaj AZS AWF Katowice) zajęła 11 pozycję (na 14 startujących). A oto trzy najlepsze drużyny: I miejsce – Włochy, II miejsce – Rumunia, III miejsce – Białoruś.

Napisał: tomek