Dzisiaj jest: 15.09.19.

23.01.2007 -
Adrian Stanisławski zwycięzcą III Pucharu Polski Młodzieżowców

W sobotę 20 stycznia bieżącego roku rozegrano w Sosnowcu III Puchar Polski Młodzieżowców. W zawodach wystartowało łącznie 108 uczestników (44 zawodniczki i 64 zawodników).

W szabli kobiet tryumfowała Marta Wątor (MOSiR Sosnowiec). Lidia Sołtys przegrała walkę finałową z klubową koleżanką 11/15 i tym samym zajęła II miejsce. Miejsce III w pucharze wywalczyły sobie: Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok) oraz Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa). Dwie nasze zawodniczki – Katarzyna Ceglewska i Justyna Mirkiewicz - zakwalifikowały się do pierwszej „8” i zajęły kolejno VI i VII miejsce. Pozostałe cztery zawodniczki KKSz uplasowały się na następujących pozycjach: Karolina Budna – 13, Magdalena Mejer – 15, Agata Grodzka – 17, Anna Bozacka – 24.

W szabli mężczyzn niepokonany okazał się zawodnik naszego klubu – Adrian Stanisławski. Miejsce II zajął Maciej Regulewski (MOSiR Sosnowiec), który przegrał walkę o I miejsce na podium ilością trafień 9/15. Na miejscu III uplasowali się: Łukasz Gal (KKSz Konin) i Sebastian Więch (AZS AWF Warszawa). W najlepszej „8” znalazł się jeszcze jeden nasz zawodnik – Łukasz Wiewióra, który zajął lokatę z nr 5. Pozostali zawodnicy KKSz zajęli następujące miejsca: Albert Stanisławski – 10, Damian Skubiszewski – 17, Kacper Jaskólski – 28, Michał Gal – 29, Patryk Borowski – 38, Bartosz Jastrzębski – 39, Michał Roszak – 41, Jakub Kacprzak – 43, Hubert Urbański – 44 i Marcin Marciniak – 48.

Napisał: tomek