Dzisiaj jest: 22.09.20.

07.03.2006 - Sześć medali dla koninskich szermierzy
Sześć medali, w tym 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe, przywieźli z Rybnika konińscy szermierze.

Na trzecim miejscu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w szabli kobiet uplasowała się Ewelina Owczarek, którą w półfinale pokonała Marta Wątor (MOSiR Sosnowiec) liczbą trafień 15/8. Żeńską ósemkę zamknęła Katarzyna Ceglewska, która w ćwierćfinale przegrała z Lidią Sołtys (MOSiR Sosnowiec) 9/15. Lepiej spisali się mężczyźni, którzy zajęli kolejno drugie – Stanisławski Adrian i trzecie miejsce – Daniłowski Bartłomiej oddając złoto w ręce Jakuba Ceranowicza (AZS AWF Katowice).
Kolejne trzy medale konińscy szermierze zdobyli następnego dnia, tj. 26 lutego, kiedy to rozegrano turniej drużynowy. Karolinie Budnej, Katarzynie Karpińskiej, Katarzynie Ceglewskiej i Ewelinie Owczarek udało się wywalczyć srebro. Podobnie jak w turnieju indywidualnym nasze zawodniczki zostały pokonane przez reprezentantki MOSiR Sosnowiec. Drużyna kobiet dosłownie jednym trafieniem przegrała walkę o złoto. Druga żeńska drużyna uplasowała się na dalekim 11 miejscu. Mężczyznom natomiast udało się wywalczyć aż dwa medale: złoty i brązowy. Pierwsza reprezentacja KKSz Konin w składzie: Bartłomiej Daniłowski, Adrian Stanisławski, Albert Stanisławski i Łukasz Gal w półfinale pokonała swych klubowych kolegów 45/31, w finale z kolei wyeliminowała drużynę OŚ AZS Poznań również 45/31. Druga drużyna mężczyzn reprezentowana przez Patryka Borowskiego, Marcina Marciniaka, Michała Gala i Damiana Skubiszewskiego w walce o trzecie miejsce pokonała ekipę MOSiR Sosnowiec liczbą trafień 45/39.
Od początku roku 2006 zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego spisują się doskonale. Brawo! Oby tak dalej.

Napisał: tomek