Dzisiaj jest: 18.09.19. 




12.04.2014 - III Puchar Polski Seniorów - Konin -12.04.2014
III Puchar Polski Seniorów w szabli kobiet i mężczyzn
- XXI Memoriał Zenona Ryszewskiego
pod Patronatem Prezydenta Miasta Konina
Konin, 12.04.2014


SZABLA KOBIET

Miejsce/Klub/Kraj/Data ur./Licencja PSZz

1. SOCHA Aleksandra AZS AWF WARSZAWA POL 1982-03-30 82033000
2. KOZACZUK Małgorzata AZS AWF WARSZAWA POL 1988-06-06 88060600
3. PUDA Marta TMS SOSNOWIEC POL 1991-01-13 91011300
3. WĄTOR Marta TMS SOSNOWIEC POL 1987-01-09 87010900
5. KĘDZIORA Katarzyna O.Ś. AZS POZNAŃ POL 1990-10-23 90102300
6. JÓŹWIAK Bogna O.Ś. AZS POZNAŃ POL 1983-04-25 83042500
7. ZDROJEWSKA Agnieszka O.Ś. AZS POZNAŃ POL 1988-08-19 88081900
8. WALCZAK Karolina TMS SOSNOWIEC POL 1993-09-14 93091400
9. OSTOJSKA Matylda AZS AWF WARSZAWA POL 1990-05-11 90051100
10. DRYGAŁA Gabriela KKSZ KONIN POL 1995-01-11 95011101
11. KALETA Karolina AZS AWF WARSZAWA POL 1996-01-15 96011503
11. WĄTORA Martyna AZS AWF WARSZAWA POL 1992-02-10 92021000
13. WARSZAWSKA Pamela TMS SOSNOWIEC POL 1993-11-29 93112901
14. SAJEWICZ Izabela AZS AWF WARSZAWA POL 1987-08-09 87080901
15. MACIEJEWSKA Weronika KKSZ KONIN POL 1992-07-23 92072301
16. PASTERNAK Magdalena AZS AWF KATOWICE POL 1991-05-03 91050300
17. CIOS Anna TMS SOSNOWIEC POL 1996-06-13 96061301
18. WĄTOR Joanna TMS SOSNOWIEC POL 1996-12-04 96120401
19. MAZUREK Marta UKS 13 BIAŁYSTOK POL 1998-07-20 98072003
20. BIJAK Sylwia TMS SOSNOWIEC POL 1993-10-27 93102700
21. TRZMIELEWSKA Martyna AZS AWF WARSZAWA POL 1996-07-01 96070100
22. SZCZYPIŃSKA Katarzyna TMS SOSNOWIEC POL 1989-10-05 89100501
23. MICHALAK Weronika AZS AWF POZNAŃ POL 1997-09-09 97090900
24. RZEPKA Marika KKSZ KONIN POL 1992-01-31 92013100
25. KOSTRZEWA Michalina KKSZ KONIN POL 1996-04-07 96040701
26. CIESIELSKA Sara KKSZ KONIN POL 1996-09-15 96091500
-----------------------------------------------------------
27. GERAGA Marta KKSZ KONIN POL 1996-04-12 96041200
28. TRZMIELEWSKA Angelika KKSZ KONIN POL 1992-07-17 92071702
29. KATARZYŃSKA Natalia KKSZ KONIN POL 1991-11-16 91111600
30. ŁUCZAK Martyna KKSZ KONIN POL 1992-06-22 92062200
31. ROWIŃSKA Karolina AZS AWF WARSZAWA POL 1996-11-18 96111801
32. DOBIŃSKA Julia TMS SOSNOWIEC POL 1996-08-19 96081902
33. MAKSYM Martyna KKSZ KONIN POL 1998-02-19 98021902
34. DOMŻAŁOWSKA Natalia KKSZ KONIN POL 1998-07-29 98072902
35. WYKOWSKA Joanna NOSIR NOWY DWÓR MAZOWIECKI POL 1990-02-17 90021700
36. STRYSZOWSKA Agnieszka AZS AWF POZNAŃ POL 1997-04-24 97042401


Ćwierćfinały:
Socha Aleksandra - Zdrojewska Agnieszka 15/4
Puda Marta - Walczak Karolina 15/7
Wątor Marta - Kędziora Katarzyna 15/12
Kozaczuk Małgorzata - Jóźwiak Bogna 15/4

Półfinały:
Socha Aleksandra - Puda Marta 15/5
Kozaczuk Małgorzata - Wątor Marta 15/8

Finał:
Socha Aleksandra - Kozaczuk Małgorzata 15/8



SZABLA MĘŻCZYZN

Miejsce/Klub/Kraj/Data ur./Licencja PSZz

1. SKRODZKI Adam AZS AWF KATOWICE POL 1983-12-22 83122200
2. STANISŁAWSKI Adrian KKSZ KONIN POL 1987-12-18 87121800
3. KOSMAN Michał AZS AWF WARSZAWA POL 1988-12-31 88123100
3. OCIŃSKI Jakub AZS AWF KATOWICE POL 1993-03-30 93033001
5. SKUBISZEWSKI Damian TMS SOSNOWIEC POL 1989-03-15 89031500
6. KONIUSZ Piotr MKS FORTIS SOSNOWIEC POL 1992-08-12 92081200
7. REGULEWSKI Maciej TMS SOSNOWIEC POL 1990-07-11 90092800
8. DZWONIARSKI Damian KKSZ KONIN POL 1994-03-10 94031000
9. OLEJNIK Daniel AZS AWF WARSZAWA POL 1988-11-07 88110700
10. WRÓBEL Mariusz AZS AWF WARSZAWA POL 1992-07-17 92071703
11. WYSTEL Marcin AZS AWF KATOWICE POL 1994-12-03 94120300
12. KONIUSZ Bartosz MKS FORTIS SOSNOWIEC POL 1991-01-15 91011500
13. PAŁASZ Patryk KKSZ KONIN POL 1984-02-12 84021200
14. STASZAK Artur KKSZ KONIN POL 1994-03-18 94031800
15. JASKOT Jakub O.Ś. AZS POZNAŃ POL 1995-09-02 95090201
16. PYTEL Tomasz AZS AWF KATOWICE POL 1993-08-23 93082300
17. KOWALEWSKI Kamil AZS AWF KATOWICE POL 1992-10-01 92100100
18. CHORCHOWSKI Kewin KKSZ KONIN POL 1995-02-16 95021600
19. KOCHAN Michał TMS SOSNOWIEC POL 1993-08-16 93081600
20. STREJZA Bartosz KKSZ KONIN POL 1997-06-24 97062400
21. SZYMIK Ryszard AZS AWF KATOWICE POL 1993-04-28 93042800
22. MAZUR Bartosz TMS SOSNOWIEC POL 1989-09-01 89090100
22. ŚWIERK Stanisław KKSZ KONIN POL 1995-11-04 95110400
24. LADORSKI Konrad O.Ś. AZS POZNAŃ POL 1995-11-28 95112801
25. STĘPIEŃ Krystian O.Ś. AZS POZNAŃ POL 1993-01-24 93012400
26. KACZKOWSKI Krzysztof TMS SOSNOWIEC POL 1997-11-01 97110102
27. JASKULSKI Patryk KKSZ KONIN POL 1997-09-06 97090600
28. WITKOWSKI Stefan AZS AWF KATOWICE POL 1996-11-10 96111002
29. JAROMIN Paweł AZS AWF KATOWICE POL 1994-02-15 94021500
30. GODLEWSKI Mateusz KKSZ KONIN POL 1997-04-18 97041801
31. STUCHLIK Marek AZS AWF KATOWICE POL 1994-05-27 94052700
32. BIAŁECKI Cezary MUKS VICTOR POL 1999-06-13 99061300
--------------------------------------------------------------
33. PROKOPOWICZ Mateusz UKS 13 BIAŁYSTOK POL 1999-08-23 99082300
34. KURZYNA Piotr UKS 13 BIAŁYSTOK POL 1998-08-20 98082001
35. DZWONIARSKI Adrian KKSZ KONIN POL 1997-10-28 97102802
36. GRZEŚKOWIAK Bartosz AZS AWF POZNAŃ POL 1997-07-20 97072000
37. POZIEMSKI Jakub UKS HAJDUCZEK OLSZTYN POL 1996-11-04 96110405
38. LADORSKI Adam O.Ś. AZS POZNAŃ POL 1995-11-28 95112800
39. HOSCHNA Jan OPAVA CZE 1977
40. GOŹDZIK Kamil KKSZ KONIN POL 1995-06-03 95060300
41. KNEZ Mateusz AZS AWF POZNAŃ POL 1997-04-10 97041000
42. ZAMOROWSKI Tomasz PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE POL 1999-09-12 99091203
43. KRUSZEWSKI Jan AZS AWF WARSZAWA POL 1998-07-30 98073002
44. SZULC Ignacy AZS AWF POZNAŃ POL 1998-08-23 98082302


Ćwierćfinały:
Skrodzki Adam - Koniusz Piotr 15/5
Ociński Jakub - Skubiszewski Damian 15/12
Stanisławski Adrian - Regulewski Maciej 15/10
Kosman Michał - Dzwoniarski Damian 15/9

Półfinały:
Skrodzki Adam - Ociński Jakub 15/9
Stanisławski Adrian - Kosman Michał 15/10

Finał:
Skrodzki Adam - Stanisławski Adrian 15/8


********************************







W trakcie ceremonii otwarcia zawodów zasłużonym szermierzom
Konińskiego Klubu Szermierczego wręczono odznaczenia
Wielkopolskiego Okręgowego Związku Szermierczego.
Złote odznaki przyznano - Weronice Maciejewskiej, Marice Rzepce i Martynie Łuczak.
Brązowe odznaki przyznano - Sylwii Matuszak i Patrykowi Jaskulskiemu.
Odznaczenia wręczyli: Pan Dariusz Nowinowski - Wiceprezes WOZSz
i Pan Tadeusz Tylak - Prezes KKSz Konin


(od lewej: D. Nowinowski, P. Jaskulski, W. Maciejewska, M. Rzepka,
M. Łuczak, mama Sylwii Matuszak i T. Tylak)











Trofea sportowe już przygotowane dla zwycięzców.

























Półfinalistki, półfinaliści oraz sędziowie na planszy finałowej.



Specjalne podziękowania dla kończącego pracę zawodową
Pana Henryka Kuśmirka - Kierownika Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki
za 40 lat współpracy z Konińskim Klubem Szermierczym.







Występ zespołu tanecznego From The Top (FTT)
- instruktor Sylwia Michalak.





Występ zespołu tanecznego Body and Soul (BAS 2)
– instruktor Grzegorz Ambroziak.







Walka półfinałowa Adriana Stanisławskiego i Michała Kosmana.









Występ zespołu tanecznego From The Top – Mini Formacja FIRE.





Walka finałowa Aleksandry Sochy i Małgorzaty Kozaczuk.



















Walka finałowa Adama Skrodzkiego i Adriana Stanisławskiego.









Finałowa czwórka w szabli kobiet.



Zwycięzca Memoriału - Adam Skrodzki odbiera szablę przechodnią
(tym razem na własność) z rąk Pani Edyty Ryszewskiej.



Finałowa czwórka w szabli mężczyzn.






Trochę historii

Zenon Ryszewski – twórca szermierki w Koninie

W marcu 1966 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Koninie założył sekcję szermierczą,
która stała się fundamentem Konińskiego Klubu Szermierczego.
W latach 1976-1980 był trenerem kadry narodowej i olimpijskiej.
Potrafił wykorzystać sport jako ważny instrument wychowawczy.
Pozostawił po sobie następców, olimpijczyków i medalistów mistrzostw Europy
i Świata, którzy z powodzeniem kontynuują zapoczątkowane przez niego dzieło.
Trener Zenon Ryszewski zmarł 8 lutego 1992 roku.

Ostatnie myśli:
„Radością była praca,
Smutkiem jest samotne cierpienie,
Rozpaczą byłoby zapomnienie”,

zobowiązują nas do kontynuacji dzieła, ku pamięci naszego Trenera.



Zwycięzcy Memoriału Zenona Ryszewskiego 1993-2013

1993 r. Norbert Jaskot
1994 r. Janusz Olech
1995 r. Dariusz Gilman
1996 r. Marcin Sobala
1998 r. Rafał Sznajder
1999 r. Norbert Jaskot
2000 r. Norbert Jaskot
2001 r. Maciej Tomczak
2002 r. Marcin Sobala
2003 r. Rafał Sznajder
2004 r. Rafał Sznajder
2005 r. Adam Skrodzki
2006 r. Marcin Koniusz
2007 r. Mihai Covaliu (Rumunia)
2008 r. Marcin Koniusz
2009 r. Adam Skrodzki
2010 r. Patryk Pałasz
2011 r. Mateusz Górski
2012 r. Michał Kosman
2013 r. Damian Skubiszewski

Napisał: KJ.

Informacja
Musisz się zarejestrować, aby móc komentować.






© KKSz Konin

Admin WebArt Design