Dzisiaj jest: 18.10.19.

24.04.2007 - Mistrzostwa Polski Seniorów
Tytuł MISTRZA POLSKI dla Patryka Pałasza i Konińskiego Klubu Szermierczego

23 kwietnia to zapewne jeden z najszczęśliwszych dni dla naszego zawodnika – Patryka Pałasza, który po raz drugi został Mistrzem Polski Seniorów. Na podium stanął także drugi reprezentant naszego klubu – Adrian Stanisławski, który w turnieju wywalczył brązowy medal. Obok niego stanął Wojciech Marczak (AZS AWF Katowice), a srebrnym medalem cieszył się Grzegorz Dominik (MOSiR Sosnowiec). Dominik może czuć pewien niedosyt, ponieważ przegrał walkę o złoto ilością trafień 14/15. Pozostali szabliści naszego klubu uplasowali się na następujących miejscach: Mateusz Górski – 15, Albert Stanisławski – 19, Michał Gal – 21, Jakub Broniarczyk – 28, Łukasz Gal – 30 i Damian Skubiszewski – 42. W zawodach startowało 47 zawodników.

Wśród kobiet tryumfowała Bogna Jóźwiak (O.Ś. AZS Poznań), która drugi rok z rzędu została Mistrzynią Polski. Pozostałe miejsca na podium wywalczyły zawodniczki z klubu AZS AWF Warszawa: srebrny medal – Aleksandra Socha, brązowe medale – Małgorzata Kozaczuk i Izabela Sajewicz. O tytuł Mistrzyni walczyły 32 zawodniczki, w tym 5 z naszego klubu. Zajęły one następujące lokaty: Karolina Budna – 13, Katarzyna Karpińska – 14, Katarzyna Ceglewska – 22, Anna Bozacka – 23 i Magdalena Mejer – 30.

Wyniki potyczek drużynowych były dla nas równie pomyślne, co rozgrywki indywidualne. O złoty medal walczyło 8 męskich drużyn. Nasza ekipa w składzie Łukasz Gal, Mateusz Górski, Adrian Stanisławski i Patryk Pałasz zakwalifikowała się do półfinału i pokonała tam drużynę Legii Warszawy 45/42. W finale koninianom przyszło walczyć z gospodarzami turnieju – drużyną AZS AWF Katowice, która uległa naszym 41/45. Tym samym KKSz KONIN został Drużynowym Mistrzem Polski Seniorów, a katowiczanie musieli zadowolić się srebrnym medalem. Brązowy medal wywalczyła ekipa MOSiR Sosnowiec. Nasza druga załoga uplasowała się na piątym miejscu.

W turnieju drużynowym kobiet wystartowało 6 drużyn. Tym razem panie z AZS AWF Warszawy połączyły siły i nie dały odebrać sobie złotego medalu. Srebrny medal przypadł w udziale ekipie O.Ś. AZS Poznań, która przegrała finałową walkę 33/45. Brąz, podobnie jak w szabli mężczyzn, powędrował do drużyny MOSiR Sosnowiec. Nasze panie miały realne szanse na brązowy medal, niestety przegrały walkę o trzecie miejsce ilością trafień 42/45 i ostatecznie zajęły czwartą lokatę.