Dzisiaj jest: 18.10.19.

14.05.2007 - I PPJ - Katowice - 12.05.2007
I Puchar Polski Juniorów – Katowice – 12.05.2007

W sobotę 12 maja rozegrano w Katowicach XIV Międzynarodowy Turniej Szermierczy o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży w Katowicach. W szabli dziewcząt tryumfowała Magdalena Pasternak (Kolejarz 24 Katowice). Miejsce II zajęła Katarzyna Rak (MOSiR Sosnowiec). Miejsce III na podium zajęły: Luiza Hornik – klubowa koleżanka Magdy i Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa). Nasz klub do turnieju wystawił 9 zawodniczek, z czego 6 zakwalifikowało się do pierwszej „16”: Natalia Budna – 7, Marika Rzepka – 8, Weronika Maciejewska – 11, Luiza Mimier – 12, Eliza Walczak – 14 i Monika Włodarczyk – 16. Trzy pozostałe nasze zawodniczki zajęły następujące lokaty: Martyna Łuczak – 20, Angelika Trzmielewska – 23 i Martyna Malińska – 36. W szabli dziewcząt startowały zawodniczki.

W szabli chłopców wystartowało 67 zawodników, z czego 12 z KKSz. Najlepszym szablistą okazał się Mariusz Wróbel (AZS AWF Warszawa). Tuż za nim uplasował się jego klubowy kolega – Jakub Kuczyński. Miejsce trzecie zajęli: nasz zawodnik – Hubert Marciniak i Stanisław Zieliński (Legia Warszawa). W pierwszej „16” zostali także sklasyfikowani: Rafał Walicki (13) i Robert Buciak (15). Reszta naszych szablistów zajęła następujące pozycje: Michał Roszak – 21, Daniel Till – 23, Aleksander Majcherski – 25, Filip Jastrzębski – 29, Sebastian Roda – 31, Damian Werłos – 32, Mateusz Wróbel – 36, Mateusz Walicki – 41 i Mariusz Mańczak – 43.

Napisał: tomek