Dzisiaj jest: 18.10.19.

21.05.2007 - 52 Turniej Pucharu Świata "Szabla Wołodyjowskiego"
Finałowa ósemka Pucharu Świata o Szablę Wołodyjowskiego bez Polaków

W dniach 19-20 maja kibice szermierki mieli możliwość oglądania wspaniałych walk rozegranych w trakcie 52 Turnieju Pucharu Świata „Szabla Wołodyjowskiego”. Turniej odbył się w Warszawie, a wystartowało w nim 130 zawodników (w tym 18 z Polski). Niestety Polakom nie udało się zakwalifikować do pierwszej „8”. Najlepiej z nich spisał się Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice) – 10 miejsce. Kolejnym najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był nasz zawodnik Patryk Pałasz – 29 miejsce. Pozostali zawodnicy KKSz zajęli następujące pozycje: Mateusz Górski – 33, Łukasz Gal – 89, Adrian Stanisławski – 111, Jakub Broniarczyk – 112 i Bartłomiej Daniłowski – 127.
Finałowa ósemka o Szablę Wołodyjowskiego walczyła na dziedzińcu Pałacu w Wilanowie. To prestiżowe trofeum zwyciężył Koreańczyk – Jung Hwan Kim. Tuż za nim uplasował się Nicolas Limbach (Niemcy), który przegrał walkę finałową 13/15. Trzecie miejsce na podium zajęli: Mihai Covaliu (Rumunia) i Byung Yul Hwang (Korea). Miejsca 5-8 zajęli kolejno: Rares Dumitrescu (Rumunia), Jamie Marti (Hiszpania), Min Su Kim (Korea) i Luigi Samele (Włochy).

Może w przyszłym roku koło fortuny będzie bardziej sprzyjało Polakom!

Napisał: tomek