Dzisiaj jest: 18.10.19.

28.05.2007 - Turniej o Puchar NICOL SPORT
Ogólnopolski Turniej Szermierczy o Pucha NICOL SPORT

W ostatni weekend maja podopieczni Konińskiego Klubu Szermierczego wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Szermierczym o Puchar NICOL SPORT. W Poznaniu w kategorii wiekowej 94-95 wystartowało 28 zawodniczek (w tym 5 naszych) i 19 zawodników ( w tym 6 naszych).

W szabli dziewcząt zwyciężyła Angelika Wątor (MOSiR Sosnowiec), która w finałowej walce pokonała swoją klubową koleżankę – Kingę Drożdż – ilością trafień 12/10. Miejsce trzecie zajęły: Patrycja Pałczyńska (SKS Konstancin) i Patrycja Pełka (Kolejarz 24 Katowice). Najlepiej z naszych zawodniczek spisała się Natalia Nowińska, która zajęła 8 lokatę. Pozostałe szablistki KKSz Konin zajęły następujące pozycje: 11 – Monika Gieryn, 15 – Daria Kamińska, 17 – Magdalena Mazur, 22 – Martyna Simińska.

W szabli chłopców udało nam się wywalczyć dwa miejsca na podium: II miejsce zajął Adam Janasik, III miejsce wywalczył sobie Sebastian Matuszak. W turnieju tryumfował Paweł Jaromin (Kolejarz 24 Katowice). Drugie III miejsce zajął klubowy kolega Pawła – Aleksander Pień. Do pierwszej „8” zakwalifikowało się jeszcze dwóch naszych zawodników: Damian Dzwoniarski oraz Artur Milas, którzy zajęli kolejno 6 i 7 miejsce. Pozostali dwaj nasi szabliści zajęli następujące lokaty: Łukasz Krygier – 12 i Damian Zioła – 14.

Napisał: tomek