Dzisiaj jest: 18.10.19.

28.05.2007 - Puchar Świata GP - Madryt i Hanoi
Puchar Świata Grand Prix – Madryt i Hanoi

Starsi zawodnicy naszego klubu w dniach 24-27 maja b.r. brali udział w Pucharze Świata Grand Prix w szabli mężczyzn, który rozegrano w Madrycie.

Najlepszym szablistą okazał się Aleksiej Jakimienko (Rosja). Miejsce II zajął Vincent Anstett (Francja). Na III miejscu na podium stanęli: Nicolas Lopez (Fracja) i Aldo Montano (Włochy). Do finałowej ósemki zakwalifikował się tylko jeden Polak – Marcin Koniusz (AZS AWF Katowice), który zajął 8 miejsce. Barwy naszego klubu reprezentowało 4 zawodników. Zajęli oni następujące pozycje: Pałasz Patryk – 30, Adrian Stanisławski – 59, Mateusz Górski – 68 i Jakub Broniarczyk – 78. W turnieju startowało łącznie 136 zawodników.

Po rozgrywkach indywidualnych przyszedł czas na zmagania drużyn. W turnieju drużynowym wystartowało 18 ekip. Najlepszą z nich okazała się Francja, tuż za nią uplasowała się Ukraina, a miejsce III zajęły Niemcy. Polacy zostali sklasyfikowani na dalekim 13 miejscu.

Nasza zawodniczka - Katarzyna Karpińska - w dniach 25-27 maja b.r. wystartowała w Pucharze Świata Grand Prix w szabli kobiet. W pucharze rozegranym w stolicy Wietnamu – Hanoi – z I miejsca cieszyła się Tan Xue (Chiny). Miejscem II musiała zadowolić się Rebecca Ward (USA). Na III miejscu uplasowały się: Leonore Perrus (Fracja) i Mariel Zagunis (USA). Do najlepszej „8” zakwalifikowała się nasza rodaczka Bogna Jóźwiak (O.Ś. AZS Poznań), która zajęła lokatę z nr 6. Nasza Kasia zajęła w pucharze 46 pozycję.

W rozgrywkach drużynowych paniom poszło dużo lepiej niż panom w Madrycie. Polkom udało się wywalczyć 5 miejsce (na 18 startujących drużyn). Miejsca na podium zajęły kolejno: Francja, Ukraina (identycznie jak w szabli mężczyzn) i USA.

Napisał: tomek