Dzisiaj jest: 11.12.19.

26.06.2007 - PŚ w szb m - Margarita - 15/16.06.2007
Puchar Świata na Margaricie

W połowie czerwca (15-16) dwaj nasi zawodnicy – Mateusz Górski i Patryk Pałasz – wystartowali w Pucharze Świata w szabli mężczyzn, który rozegrano na wyspie Margarita (Wenezuela). Najlepszym szablistą (na 68 startujących) okazał się Nicolas Limbach (Niemcy). Miejsce drugie zajął Mihai Covaliu (Rumunia), który przegrał finałową walkę zaledwie jednym trafieniem. Trzecie miejsce na podium zajęli: Rares Dumitrescu (Rumunia) i Zsolt Nemcsik (Węgry). Najwyżej z Polaków uplasował się Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice) – 12 lokata. Jego klubowy kolega Marcin Koniusz był 13. Nasi zawodnicy zajęli następujące pozycje: Mateusz Górski – 19 i Patryk Pałasz – 29.

Po tych zawodach Mateusz zajmuje 23 miejsce na liście FIE (102 punkty), a Patryk został sklasyfikowany na miejscu 65 (30 punktów). Pierwsze miejsce na liście zajmuje Zsolt Nemcsik (276 punktów).

Napisał: tomek