Dzisiaj jest: 19.09.19.

09.07.2007 - Mistrzostwa Europy 2007 - Gandawa
Mistrzostwa Europy 2007 – Gandawa

Pierwszy tydzień lipca (02-07) to okres zmagań szermierzy w Gandawie (Belgia), gdzie rozegrano Mistrzostwa Europy w Szermierce.

W szabli mężczyzn wystartowało 51 zawodników. Najlepszym z nich okazał się Jorge Pina. Hiszpan w finałowej walce pokonał Rosjanina – Aleksieja Jakimienko ilością trafień 15/7 i tym samym został Mistrzem Europy. Brązowe medale wywalczyli: Stanisław Pozdniakow (Rosja) i Mihai Covaliu (Rumunia). Z Polaków najwyżej uplasował się Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice). Zawodnik ten zajął 14 miejsce. W zawodach wystartowało też dwóch naszych zawodników. Zajęli oni następujące pozycje: Mateusz Górski – 24 i Patryk Pałasz 30. Klubowy kolega Adama – Marcin Koniusz został sklasyfikowany na 35 miejscu.

W szabli kobiet do boju stanęło 48 zawodniczek. Mistrzynią Europy została Zofia Wielikaja (Rosja), która w walce o tytuł pokonała jednym trafieniem swoją rodaczkę – Jekaterine Fiedorkien. Trzecie miejsce na podium zajęły: Orsolya Nagy (Węgry) i Olena Chomrowa (Ukraina). Z Polek najlepiej spisała się Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa), która zajęła ósme miejsce. Pozostałe trzy nasze rodaczki uplasowały się na następujących miejscach: 24 - Irena Więckowska, 30 – Małgorzata Kozaczuk (obie AZS AWF Warszawa) i 32 – Bogna Jóźwiak (O.Ś. AZS Poznań).

W rozgrywkach drużynowych panów zwyciężyli Rosjanie, którzy w walce o tytuł Mistrza pokonali ekipę z Białorusi 45/30. Trzecie miejsce zajęli Francuzi. Nasza ekipa uplasowała się na 10 miejsce (na 12 startujących drużyn). Wśród pań tryumfowały Francuski, które dokładnie jednym trafieniem odebrały zwycięstwo Ukrainkom. Na trzecim miejscu na podium stanęły Rosjanki. Polski zostały sklasyfikowane na 6 pozycji (na 11 startujących drużyn).

Napisał: tomek