Dzisiaj jest: 18.10.19. 




19.03.2016 - IV PPS - Konin - 19.03.2016
IV PUCHAR POLSKI SENIOREK I SENIORÓW W SZABLI
XXIII MEMORIAŁ ZENONA RYSZEWSKIEGO
POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA KONINA
Konin, 19.03.2016 (sobota)


Z okazji jubileuszu 50-lecia konińskiej szermierki
w Miejskiej Bibliotece Publicznej
przygotowano wernisaż zdjęć Ryszarda Fórmanka
pod tytułem "Fotograficzna szermierka".
Wystawa będzie czynna przez dwa miesiące.
Serdecznie zapraszamy!!!



Szabla kobiet

1. SOCHA Aleksandra (AZS AWF WARSZAWA)
2. PUDA Marta (TMS SOSNOWIEC)
3. KEDZIORA Katarzyna (O.Ś. AZS POZNAN)
3. WIECKOWSKA Irena (O.Ś. AZS POZNAN)
5. KOZACZUK Małgorzata (AZS AWF WARSZAWA)
6. WATOR Angelika (ZAGŁEBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY)
7. CIESLAR Karolina (ZAGŁEBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY)
8. MATUSZAK Sylwia (KKSZ KONIN)

Ćwierćfinały:
Więckowska Irena - Kozaczuk Małgorzata 15/14
Socha Aleksandra - Wątor Angelika 15/8
Kędziora Katarzyna - Matuszak Sylwia 15/5
Puda Marta - Cieślar Karolina 15/8

Półfinały:
Socha Aleksandra - Więckowska Irena 15/11
Puda Marta - Kędziora Katarzyna 15/12

Finał:
Socha Aleksandra - Puda Marta 15/6


Szabla mężczyzn

1. OCINSKI Jakub (AZS AWF KATOWICE)
2. STANISŁAWSKI Adrian (KKSZ KONIN)
3. JASKOT Jakub (O.Ś. AZS POZNAN)
3. QUINTERO HEREDIA VENEZUELA (VENEZUELA)
5. KONIUSZ Marcin (MKS FORTIS SOSNOWIEC)
6. PAŁASZ Patryk (KKSZ KONIN)
7. DZWONIARSKI Damian (KKSZ KONIN)

8. KONIUSZ Piotr (MKS FORTIS SOSNOWIEC)

Ćwierćfinały:
Stanisławski Adrian - Koniusz Marcin 15/12
Quintero Heredia - Pałasz Patryk 15/14
Jaskot Jakub - Dzwoniarski Damian 15/13
Ociński Jakub - Koniusz Piotr 15/10

Półfinały:
Stanisławski Adrian - Quintero Heredia 15/5
Ociński Jakub - Jaskot Jakub 15/12

Finał:
Ociński Jakub - Stanisławski Adrian 15/10

*****************


Zawodnicy już przygotowani do walk.




Jeszcze tylko kilka słów i oficjalne otwarcie turnieju.


Walki rozpoczęte.






Godzina 17.00. Czas rozpocząć galę finałową.





Pokaz młodych adeptów szermierki.


Prezentacja finalistów i sędziów.


Minister Ryszard Szuster wręcza odznaczenia:
- Pani Edycie Ryszewskiej - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski


- Arkadiuszowi Roszakowi - Złoty Krzyż Zasługi


- Dariuszowi Nowinowskiemu - Srebrny Krzyż Zasługi


- Zbigniewowi Zagłobie - Srebrną Odznakę za Zasługi dla Sportu


- Tomaszowi Pigule - Brązową Odznakę za Zasługi dla Sportu


- Maciejowi Tomczakowi - Brązową Odznakę za Zasługi dla Sportu


Odznakę honorową Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego
otrzymała Pani Edyta Ryszewska


Odznakę Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego
nadano także Konińskiemu Klubowi Szermierczemu.

Brązowe, srebrne i złote odznaczenie Polskiego Związku Szermierczego otrzymali:
Kuśmirek Henryk, Tomczak Józef, Michalewski Włodzimierz, Nowicki Józef, Pałasz Kazimierz, Lorek Sławomir, Ryszewska Edyta, Tylak Tadeusz, Piguła Tadeusz, Janke Katarzyna.

Odznaczenie Wielkopolskiego Okręgowego Związku Szermierczego
- Zasłużony dla Wielkopolskiej Szermierki otrzymali:
Ludmiła Woźniak, Zbigniew Kosmalski, Grzegorz Jankowiak, Tomasz Sękowski,
Antoni Tyczka i Tylkowski Jerzy.


Prezes Klubu Tadeusz Tylak odbiera gratulacje
z okazji 50-lecia konińskiej szermierki.




Taniec dzieci z MDK.










Walka finałowa kobiet.




Walka finałowa mężczyzn.




Taniec dzieci z MDK.




Finalistki i finaliści turnieju.


Pani Edyta Ryszewska, która w tym dniu została odznaczona
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
wręcza Jakubowi Ocińskiemu przechodnią szablę.









Napisał: KJ.

Informacja
Musisz się zarejestrować, aby móc komentować.






© KKSz Konin

Admin WebArt Design