Dzisiaj jest: 20.02.20. 
22.08.2007 - Uniwersjada 2007
XXIV Uniwersjada w Bangkoku

W dniach 11-16 sierpnia 2007 roku rozegrano w Bangkoku XXIV Uniwersjadę.

W szabli kobiet wystartowało 35 zawodniczek, w tym trzy Polki: nasza zawodniczka – Katarzyna Karpińska (PWSZ Konin), Izabela Sajewicz (AZS AWF Warszawa, AWF Warszawa) oraz Marta Wątor (MOSiR Sosnowiec, AWF Katowice). Niestety żadna z nich nie zakwalifikowała się do „16”. Panie zajęły kolejno 18, 23 i 27 lokatę. Najlepszą szablistką okazała się Shin Mi Lee (Korea). Tuż za nią uplasowała się Galina Pundyk (Ukraina), która przegrała finałowa walkę 12/15. Trzecie miejsce zajęły: Fei Guo (Chiny) i Mi Ae An (Korea).

Drużynowo Polki zostały sklasyfikowane na 5 miejscu. Tryumfowały Koreanki. Drugie miejsce zajęły Ukrainki, a trzecie Rosjanki. W turnieju drużynowym startowało 8 drużyn.

W szabli mężczyzn niepokonany okazał się Aleksiej Jakimienko (Rosja). Drugie miejsce zajął Balazs Lontay (Węgry), który w walce o pierwsze miejsce na podium uległ Rosjaninowi 11/15. Trzecie miejsce w zawodach wywalczyli: Jung Hwan Kim (Korea) i Wieniamin Reszetnikow (Rosja). W rozgrywkach indywidualnych startowało 57 zawodników. Niestety nie walczył tam żaden z Polskich szablistów.

W turnieju drużynowym mężczyzn, w którym startowało 15 drużyn, zwyciężyła Ukraina. Miejsce drugie zajęła Korea, a trzecie Rosja.Napisał: tomek

Informacja
Musisz się zarejestrować, aby móc komentować.


© KKSz Konin

Admin WebArt Design