Dzisiaj jest: 20.09.19.

03.10.2007 - Mistrzostwa Świata 2007 - Petersburg
Mistrzostwa Świata 2007 – Petersburg

Przełom września i października to czas zmagań szermierzy w Petersburgu, gdzie w tym roku rozgrywane są Mistrzostwa Świata. Za nami rozgrywki indywidualne w szabli. Na naszym koncie pierwszy brązowy medal.

Zarówno w szabli kobiet, jak i mężczyzn tryumfowali gospodarze. Wśród pań niepokonana okazała się Jelena Nietczajewa, która w finałowej walce pokonała Chinke Xue Tan ilością trafień 15/12. Brązowy medal na Mistrzostwach wywalczyła nasza rodaczka Bogna Jóźwiak (OŚ AZS Poznań) oraz zawodniczka z Włoch – Gidia Marzocca. Do najlepszej „8” zakwalifikowała się także nasza druga rodaczka – Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa), która zajęła 8 lokatę. W zawodach wystartowały jeszcze dwie Polki: Irena Więckowska i Małgorzata Kozaczuk (obie AZS AWF Warszawa). Zajęły one kolejno 25 i 45 pozycje. W szabli kobiet startowało 91 zawodniczek.

Mistrzem Świata (po raz piąty) został Stanisław Pozdniakow. Srebrny medal wywalczył Aldo Montano (Włochy), który przegrał walkę o złoto 11/15. Na trzecim miejscu na podium stanęli: Nicolas Limbach (Niemcy) i Eun Seok Oh (Korea). Polskę reprezentowało 4 zawodników: 2 z KKSz Konin i 2 AZS AWF Katowice. Uplasowali się oni na następujących miejscach: Mateusz Górski – 72, Patryk Pałasz – 92, Adam Skrodzki – 24 i Marcin Koniusz – 35. W szabli mężczyzn startowało 111 zawodników.

Niestety także w rozgrywkach drużynowych fortuna nam nie sprzyjała.

Polki (Bogna Jóźwiak, Aleksandra Socha, Irena Więckowska i Małgorzata Kozaczuk) zajęły 6 miejsce. Mistrzyniami Świata zostały Francuski, które w walce o tytuł pokonały Ukrainki 45/32. Trzecie miejsce zajęły Rosjanki. W szabli kobiet startowało 18 drużyn.

W szabli mężczyzn wystartowało 20 drużyn. Mistrzami Świata zostali Węgrzy. Srebrny medal przypadł w udziale Francuzom, którzy ulegli Węgrom 43/45. Na trzecim miejscu uplasowali się Włosi. Nasza ekipa (Marcin Koniusz, Adam Skrodzki, Patryk Pałasz i Mateusz Górski) została sklasyfikowana na 17 miejscu.

Napisał: tomek