Dzisiaj jest: 22.09.20.

08.03.2006 - Puchar Dyrektora G 6 SMS
04.03.2006 – Walka o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 6 w Koninie

W sobotę 4 marca w naszym Ośrodku Szermierczym odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych w dziewcząt i chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 6 w Koninie.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się uczennica Gimnazjum nr 6 w Poznaniu – Katarzyna Kędziora. Walkę o złoto trzema trafieniami przegrała Marta Puda (Gimnazjum nr 6 w Będzinie). Brąz wywalczyły: Beata Babińska (Gimnazjum nr 4 w Białymstoku) oraz Barbara Mazur (Gimnazjum nr 12 w Poznaniu). Z koninianek najlepsza okazała się Natalia Katarzyska (Gimnazjum nr 6 w Koninie), która uplasowała się na 5 miejscu.

W szabli chłopców na podium znalazło się aż trzech zawodników reprezentujących Gimnazjum nr 6 w Koninie. Walkę o złoto zwyciężył Bartosz Jastrzębski, który pokonał swojego kolegę – Wojciecha Pychyńskiego – liczbą trafień 15/7. Brązowe medale zdobyli: Piotr Koniusz (Gimnazjum nr 18 w Sosnowcu) i Michał Roszak. Na piątym miejscu uplasował się Aleksander Stawowski ze Społecznego Gimnazjum w Białymstoku. Miejsca od 6 do 8 zajęli kolejno: Huber Marciniak, Kacper Jaskólski i Tomasz Janiak (wszyscy trzej z Gimnazjum nr 6 w Koninie). Jak więc widać pierwszą ósemkę zdominowali koninianie.