Dzisiaj jest: 20.07.19.

31.10.2007 - MME - Praga - 30.10-04.11.2007
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy – Praga - 30.10-04.11.2007

W dniu 30 października rozpoczęły się w Pradze Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. W stolicy Czechach stawiło się 57 szablistów, w tym 4 Polaków. Mistrzem Europy został Ukrainiec Dmytro Pundyk, który w walce o tytuł pokonał Węgra Arona Szilagyi ilością trafień 15/14. Trzecie miejsce na podium zajęli: Tiberiu Dolniceanu (Rumunia) i Luigi Miracco (Włochy). Do najlepszej „8” udało się zakwalifikować naszemu zawodnikowi – Michałowi Galowi, który w walce o wejście do „8” pokonał naszego drugiego zawodnika Damiana Skubiszewskiego 15/12, w ćwierćfinale natomiast uległ późniejszemu mistrzowi – Dmytro Pundykowi 11/15. Ostatecznie Michał zajął 7 miejsce, a jego klubowy kolega Damian – 16. Pozostałych dwóch Polaków zajęło następujące lokaty: Maciej Regulewski (TMS Sosnowiec) – 34, Jan Wojnowski (O.Ś. AZS Poznań) – 37.

W szabli kobiet wystartowało 51 zawodniczek. Złoty medal i tytuł mistrzyni wywalczyła Włoszka Irene Vecchi. Srebrny medal zdobyła Olga Zhovnir (Ukraina), a brązowe trofea odebrały: Cecilia Berder (Francja) i Nina Kozlova (Ukraina). Polskę reprezentowały cztery zawodniczki, które zajęły następujące miejsca: 10 – Matylda Ostojska (Dragon Łódź), 17 – Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok), 27 – Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa), 29 – Lidia Sołtys (TMS Sosnowiec).

Po rozgrywkach indywidualnych przyszedł czas na turniej drużynowy. Mistrzami Europy zostali panowie z Ukrainy, którzy w finałowej walce pokonali reprezentantów Węgier 45/39. Trzecie miejsce zajęli Rosjanie. Nasza drużyna wywalczyła 7 miejsce (na 12 startujących ekip). Wśród pań tryumfowały Rosjanki. Tuż za nimi uplasowały się Francuski, które uległy w walce o złoto 44/45. Trzecie miejsce wywalczyły Niemki. Polska ekipa została sklasyfikowana na 5 pozycji (na 12 startujących drużyn).

Napisał: tomek