Dzisiaj jest: 18.10.19.

19.11.2007 - III PPJ - Łódź - 17.11.2007
III Puchar Polski Juniorów – Łódź – 17.11.2007 r.

W sobotę 17 listopada w Łodzi rozegrano III Puchar Polski Juniorów. W szabli dziewcząt wystartowało 56 zawodniczek (w tym 13 z naszego klubu). W szabli chłopców udział wzięło 80 zawodników ( w tym 15 z naszego klubu).

Wśród dziewcząt tryumfowała Marta Puda (TMS Sosnowiec), która w finałowej walce pokonała Martynę Wątor (AZS AWF Warszawa) ilością trafień 15/7. Trzecie miejsce wywalczyły: Katarzyna Rak i Jagna Wójcik (obie TMS Sosnowiec). Do najlepszej „8” zakwalifikowały się dwie nasze zawodniczki: Natalia Budna – 5 i Luiza Mimier – 6 miejsce. Pozostałe reprezentantki KKSz Konin zostały sklasyfikowane na następujących pozycjach: 10 - Marika Rzepka, 12 - Monika Włodarczyk, 19 - Angelika Trzmielewska, 23 - Martyna Malińska, 25 - Eliza Walczak, 26 - Martyna Łuczak, 43 - Monika Gieryn, 44 - Agata Jasiczek, 47 - Magdalena Nadworna, 49 - Daria Kamińska i 55 - Milena Skibińska.

W szabli chłopców pierwsze miejsce w turnieju wywalczył Mariusz Wróbel (AZS AWF Warszawa). Miejsce drugie zdobył zawodnik naszego klubu – Robert Buciak, który w finałowej walce uległ Mariuszowi 5/15. Na trzecim miejscu uplasowali się: Bartosz Koniusz i Przemysław Piński (obaj AZS AWF Katowice). Siódme miejsce w pierwszej „8” wywalczył sobie drugi nasz zawodnik – Hubert Marciniak. Pozostali zawodnicy KKSz zajęli następujące lokaty: 12 - Mateusz Walicki, 14 - Michał Roszak, 24 - Filip Jastrzębski, 26 - Daniel Till, 31 - Aleksander Majcherski, 34 - Jarosław Zapaśnik, 57 - Adam Kacprzak, 58 - Damian Szczepaniak, 61 - Damian Zioła, 72 - Daniel Ciesielski, 75 - Bartosz Grodzki, 79 - Łukasz Krygier i 80 - Sebastian Matuszak.

Napisał: tomek