Dzisiaj jest: 22.09.20.

23.03.2006 - PŚS Moskwa17-19.03.2006
Pucharze Świata Seniorów w Moskwie w dniach 17-19.03.2006

Mateusz Górski, Patryk Pałasz i Katarzyna Karpińska w Moskwie

Wśród 174 zawodniczek i zawodników biorących udział w Pucharze Świata Seniorów w Moskwie w dniach 17-19.03.2006 było też 2 naszych szablistów i 1 szablistka. Najlepszym okazał się Mateusz Górski, który uplasował się na 15 miejscu. Laureat XXIII Plebiscytu „Przeglądu Konińskiego” - Patryk Pałasz - zajął 33 miejsce. W szabli kobiet walczyła Katarzyna Karpińska. Nasza zawodniczka zajęła dalekie 60 miejsce.

Znacznie lepiej poszło Kasi w turnieju drużynowym. Razem z Bogną Jóźwiak (AZS Poznań), Aleksandrą Sochą (AZS AWF Warszawa) i Ireną Więckowską (AZS AWF Warszawa) dziewczyny zajęły 2 miejsce. Tylko jednym trafieniem Polski przegrały z Rosjankami walkę o złoto. Należy podkreślić, że Polskom udało się pokonać mistrzynie Europy – Francuski ilością trafień 45/32. W klasyfikacji Drużynowego Pucharu Świata Polska zajmuje 3 miejsce z ilością 150 pkt. Pierwsze i drugie miejsce zajmuje Rosja (224 pkt) i Chiny (166 pkt).

Napisał: tomek