Dzisiaj jest: 15.09.19.

11.12.2007 - PŚ M - Włochy - 08-09.12.2008
Młodzieżowy Puchar Świata – Lignano Sabbiadoro (Włochy) – 08-09.12.2007

W drugi weekend grudnia (08-09) Magdalena Mejer i Damian Skubiszewski wystartowali w Młodzieżowym Pucharze Świata. We Włoszech, gdzie rozegrano turniej, stawiło się 61 zawodniczek i 70 zawodników.

W szabli kobiet zwyciężyła Rossella Gregorio. Włoszka w finałowej walce pokonała Hiszpankę –Araceli Navarro ilością trafień 15/13. Na trzecim miejscu uplasowały się: nasza rodaczka – Katarzyna Kędziora (AZS AWF Poznań) i Irene Vecchi (Włochy). Do najlepszej „8” zakwalifikowała się jeszcze jedna Polka – Matylda Ostajska (Dragon Łódź), która zajęła 6 miejsce. Zawodniczka naszego klubu – Magdalena Mejer została sklasyfikowana na 31 pozycji.

W szabli mężczyzn tryumfowali Włosi, którzy wywalczyli trzy najlepsze miejsca: I – Massimiliano Murolo, II – Niccolo Marinami i III – Giovanni Repetti. Obok Giovanniego na podium stanął Belg – Sepie Van Holsbeke. Zawodnik naszego klubu – Damina Skubiszewski zajął 23 miejsce.

Napisał: tomek