Dzisiaj jest: 15.09.19.

20.12.2007 - Eurosabre 2007 - 15-16.12.2007
Międzynarodowy Turniej Kadetów - Maylan – 15-16.12.2007

W dniach 15-16 grudnia bieżącego roku nasi zawodnicy brali udział w Międzynarodowym Turnieju Kadetów (Eurosabre 2007), który rozegrano w Maylan. We Francji stawiło się łącznie 267 uczestników, w tym 93 zawodniczki i 174 zawodników.

W szabli dziewcząt miejsca na podium podzieliły między sobą Francuski i Rosjanki: I – Charleine Taillandier (Francja), II – Darya Borovkova (Rosja), III – Elodie Lafaille (Francja) i Anna Matveeva (Rosja). Nasze dziewczęta, które były jedynymi Polkami startującymi w turnieju zajęły następujące miejsca: Natalia Budna – 21, Marika Rzepka – 26, Weronika Maciejewska – 71 i Eliza Walczak – 81.

W szabli chłopców tryumfowali Włosi i Francusi: I – Riccardo Nuccio (Włochy), II – Roma Leclercq (Francja), III – Amedeo Giani (Włochy) i Artur Vincent (Francja). Zawodnicy naszego klubu, którzy jako jedyni reprezentowali nasz kraj, wywalczyli następujące pozycje: Robert Buciak – 60, Aleksander Majcherski – 70 i Michał Roszak – 131.

Po rozgrywkach indywidualnych przyszedł czas na turniej drużynowy, gdzie w obu broniach wystartowało po 16 ekip.

W szabli dziewcząt zwyciężyły Rosjanki, które zajęły dwa pierwsze miejsca na podium. Trzecie miejsce zajęły Francuski i Amerykanki. Drużyna naszych dziewcząt zajęła ostatnie 16 miejsce.

W szabli chłopców najlepsi okazali się Włosi. Trzy kolejne miejsca zajęli Francuzi. W turnieju drużynowym nasi zawodnicy nie startowali.

Napisał: tomek